0 0,00€
Twój koszyk jest pusty!
Finał Pucharu Europy: Włochy wygrały finałowe mistrzostwa
12 Jul

Finał Pucharu Europy dobiegł końca. Włochy i Anglia zremisowały 1:1 w ciągu 120 minut. Dwie strony, które nie awansowały w dogrywce, wciągnęły grę w brutalną serię rzutów karnych. W końcu Włochy wygrały rzuty karne 3-2. Wynik 4-3 do zdobycia Pucharu Europy. Anglia nie zdobyła mistrzostw przez 55 kolejnych lat. Włoski bramkarz założył swoją Koszulka Euro 2020 Włochy, aby otrzymać swojego najlepszego gracza, a Ronaldo wygrał złote buty, jak chciał.

Przed otwarciem Pucharu Europy Włochy nie były faworytem do zdobycia mistrzostwa, ale wygrały 3 mecze w fazie grupowej i skutecznie awansowały do ​​czołowej 16. Potem ledwo pokonały Austrię, pierwsza czwórka pokonała Belgię, numer jeden na świecie, aw końcu rywalizował z Anglią o finałowe mistrzostwo. Aby wygrać 4-3, cieszyli się zwycięstwem szczęśliwie, jak chcieli. W tym Pucharze Europy 22-letni bramkarz Włoch Donnarumma grał bardzo stabilnie, eskortując Włochów aż do finału. W obliczu Anglii Donnarumma wciąż polegał na swojej stabilnej jakości, aby skutecznie obronić dwa gole w rzutach karnych, pomagając Włochom zdobyć puchar po raz pierwszy od 53 lat.

W tym Pucharze Europy skład Anglii jest wart pierwszego miejsca. W tej grze mieli również wymarzony początek. Luke Shaw pomógł Anglii objąć prowadzenie w pierwszej minucie i 57 sekundach pierwszej połowy, ale ostatecznie nie udało mu się utrzymać przewagi, wiedząc, że nie było przełomu w dogrywce, Rashford i Sancho nosili Koszulka Euro 2020 Anglia w rzutach karnych, ale sukcesywnie przegrywali kary i ostatecznie stracili szansę na zdobycie mistrzostwa. Od 1966 roku Anglii nie udało się zdobyć drugiego głównego mistrzostwa.

To już piąty raz, kiedy Ronaldo wziął udział w Pucharze Europy, ustanawiając historyczny rekord, strzelił 5 bramek w fazie grupowej, a także asystował i jest liderem listy strzelców. Od tego czasu Benzema, Fosberg i Lukaku zdobyli 4 bramki, ale niestety zostali wyeliminowani jeden po drugim. Sigg był kiedyś związany. Zgodnie z regulaminem Pucharu Europy, gdy liczba goli jest taka sama, priorytet ma liczba asyst. Ronaldo w końcu pokonał Sigga i zdobył Złoty But Pucharu Europy.